pcl
10 بهمن 1401 - 19:50

خدمات "صندوق ضمانت صادرات ایران" شامل حوزه گردشگری هم شد

معاون گردشگری گفت: با پیگیری‌های وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، همکاری وزیر صمت و همراهی "صندوق ضمانت صادرات ایران"، تمامی خدمات این صندوق به حوزه گردشگری تسری پیدا کرد.

به‌ گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کارگاه آموزشی و توجیهی "نحوه بهره‌مندی از ظرفیت‌های صندوق ضمانت صادرات ایران" با عنوان تنظیم قراردادهای اسناد لازم مرتبط با صندوق با حضور علی‌اصغر شالبافیان؛ معاون گردشگری کشور در سالن آمفی‌تئاتر وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی برگزار شد.

معاون گردشگری در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت: با توجه به مصوبه هیئت وزیران مبنی بر صادراتی قلمداد کردن درآمدهای حاصل از جذب گردشگران ورودی و با پیگیری‌های وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مبنی بر تسری خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران به حوزه گردشگری، این مهم انجام شد.

شالبافیان ادامه داد: خوشبختانه با همکاری وزیر صمت و همراهی صندوق ضمانت صادرات ایران، تمامی خدمات این صندوق به حوزه گردشگری هم تسری پیدا کرد، به همین منظور برای عملیاتی و اجرایی شدن خدمات مختلف صندوق ضمانت صادرات ایران از جمله سرمایه در گردش، تنظیم سرمایه‌گذاری، نحوه بیمه کردن تورهای گردشگری ورودی، نشست توجیهی آموزشی با حضور دفاتر خدمات مسافرتی فعال در این حوزه و همکاران صندوق ضمانت صادرات ایران و معاونت گردشگری برگزار شد تا نحوه اجرایی شدن این حمایت‌ها مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران نیز صندوق ضمانت صادرات ایران به برگزاری این نشست توجیهی برای سایر علاقه‌مندان حوزه گردشگری اقدام خواهد کرد. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008452