pcl
28 اسفند 1401 - 16:20

زمان پروازها در فرودگاه سهند تغییر کرد

تبریز- رئیس فرودگاه سهند گفت: زمان انجام پروازها در این فرودگاه از سه‌شنبه و جمعه به دوشنبه و جمعه تغییر کرده و ساعت پروازها هم متناسب با آن تغییر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حاجی‌پور روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: از ششم فروردین سال ۱۴۰۲ به بعد، پرواز روزهای دوشنبه در ساعت ۱۱:۲۵ از تهران به مراغه و در ساعت ۱۳:۴۰ از مراغه به تهران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون نیز پروازهای رفت و برگشت بین تهران به مراغه در روزهای جمعه انجام می‌شود، اضافه کرد: از ششم فروردین به بعد، ساعت پروازها تغییر می‌کند و از تهران به مراغه رأس ساعت ۱۱:۲۵ و از مراغه به تهران ۱۳:۴۰ خواهد بود.

به گفته حاجی‌پور دو پرواز رفت و برگشت از تهران به مراغه و بالعکس در طول هفته، تنها پروازهای فرودگاه سهند در شرایط فعلی است و برای افزایش مقصد و تعداد پروازها باید جایگاه سوخت در این فرودگاه احداث شود.

وی اضافه کرد: افزایش تعداد پروازهای و مسافران جابه‌جا شده از طریق این فرودگاه در سال جاری نشاندهنده روند به رشد استقبال مسافران از این فرودگاه محلی است و در صورتی که جایگاه سوخت احداث و باند پرواز نیز تعریض شود، می‌توان بخش قابل توجهی از مسافران جنوب استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی را از طریق این پایانه هوایی جابه‌جا کرد.

رئیس فرودگاه سهند اظهار داشت: بر اساس آمارهای ۹ ماه نخست امسال، ۱۳۴ پرواز در این فرودگاه انجام و چهار هزار و ۷۲۳ مسافر جابه‌جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۲.۷ درصد در تعداد مسافر و ۱۷.۵ درصد در تعداد پروازها با افزایش مواجه بودیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100438