pcl
10 بهمن 1401 - 11:32

تشدید شکاف‌ها در کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از عملیات قدس

منابع خبری از بروز نخستین نشانه‌های اختلاف نظر در میان مقامات ارشد رژیم صهیونیستی در مورد نحوه واکنش به عملیات‌های انتقام جویانه فلسطینیان پس از حمله به اردوگاه جنین خبر می‌دهند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های صهیونیستی از ظهور نخستین نشانه‌های شکاف بزرگ در کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در موضوع نحوه مواجهه با عملیات‌های اخیر مجاهدین فلسطینی در سرزمین اشغالی خبر می‌دهند.

برهمین اساس گفته می‌شود اختلاف نظرها میان وزرای حاضر در کابینه نتانیاهو و روسا و مقامات ارشد نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این رژیم در حال تشدید است.

افشای جزئیات جلسه اخیر کابینه امنیتی اسرائیل حاکی از آن است که «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بتزلائل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی خواستار محاصره فلسطینیان ساکن در قدس شرقی شده‌اند.

این در حالی است که «رونن بار» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم (شاباک) ضمن مخالفت با این نظر معتقد است وضع محدودیت برای تردد فلسطینیان ساکن در قدس شرقی، به تشدید بحران امنیتی در سرزمین اشغالی منجر خواهد شد.

موج جدید عملیات‌های استشهادی مجاهدین فلسطینی علیه شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست پس از آن شکل گرفت که ارتش رژیم صهیونیستی هفته گذشته با یورش به اردوگاه جنین در کرانه باختری حداقل 10 فلسطینی را به شهادت رساند. در جریان عملیات انتقام جویانه جمعه شب شهر قدس، شهید خیری علقم حداقل 8 صهیونیست را از پای در آورد. همچنین در عملیات روز شنبه یک نوجوان 13 ساله فلسطینی ساکن در منطقه السلوان بیت المقدس 2 صهیونیست را زخمی کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007088